Elektrėnų turizmo informacijos centras

Žiemos žygis 2023

Vasario 25 dieną Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia jus į Neries regioninį parką, kuriame kariojo Neries kranto turizmo trasoje vyks „Žiemos žygis 2023“.

Ši trasa – tai džiugus nuotykis keliaujant pėščiomis. Savo kojomis išbandysite įdomų, nelygų ir kalvotą, trasos reljefą.
Žiedinė kairiojo Neries kranto turizmo trasa vingiuoja tiek miško keliukais, tiek žvyrkeliu, tiek (neilga 600 m atkarpa) asfaltuotu keliu Nr. 108. Čia būkite itin atidūs – juo vyksta intensyvus transporto eismas. O Karageliškių kaime privažiavę metalinius vartus, neišsigąskite: drąsiai juos atverkite, o pravažiavę – užverkite. Vartai skirti sustabdyti kaimo daržus lankančius šernus, o ne parko lankytojus. Visame 25 km ilgio maršrute įrengtos medinės krypties nuorodos, tad būkite ramūs – rasite teisingą kelią. Prie lankytinų objektų pamatysite informacinius stendus. Jie bus puikūs kelionės gidai, kuriuos perskaitę sužinosite daug naujo ir įdomaus apie šias apylinkes. Čia gausu įvairiausių gamtos ir kultūros paveldo objektų: Neryje stūkso “Užkeiktų vestuvių” akmenys, o jos pakrantėje – paslaptinga konglomerato uola. Prie Kragžlių pilkapyno auga pušis – „Raganos šluota“ – o už kelių km. Prie Ausiutiškių ar Panerių galėsite pasigrožėti įspūdingomis panoramomis – jos atsiveria iš apžvalgos bokštelių. O ištroškusius atsigaivins skaidrus Pinyklos mitologinio šaltinio vanduo. Pasak padavimų, jis gydo skaudančias akis, o nusiprausus juo veidą, grįžta jaunystės grožis. Tad turbūt ne veltui sakome, kad Neries regioninio parko lankytojai – labai gražūs žmonės. Trasoje rasite ir daugiau įdomių lankytinų objektų. Iki kai kurių iš jų nuo trasos teks paėjėti kelis šimtus metrų pėsčiomis. O norėdami pailsėti, stabtelėkite vienoje iš 6 nuolat prižiūrimų poilsiaviečių ar erdvioje Bražuolės stovyklavietėje.

  • 10 arba 25 km. žiedinė kairiojo Neries kranto turizmo trasa
  • Vasario 25 d. 9.00 val.
  • Startas Bražuolės Stovyklavietė, Elektrėnų sav.
  • Būtina registracija bit.ly/ZiemosZygis2023

Daugiau informacijis:  Žiemos žygis 2023

Atsiliepimai

Komentuoti