Elektrėnų turizmo informacijos centras

Edukacinė programa moksleiviams „Senojo kaimo paslaptys"

Pramoginė - edukacinė programa moksleiviams su grikių pyrago kepimo programa

Laikas bėga, išeina žmonės... Lieka daiktai. Dūla numesti ir užmiršti...

Gyvename tokiame amžiuje, kai namuose gausu elektrinių buities prietaisų, be kurių jaunimui sunku įsivaizduoti šiandieninį gyvenimą. O kaip gyveno, kokius buities prietaisus naudojo mūsų proseneliai - nežino ir apie tai net nesusimąsto daugelis jaunų žmonių. Nebėra jau meistrų, kurie tokius buities reikmenis gamino, tačiau kai kurie žmonės išsaugojo senųjų laikų paslaptis.

„Akmendvaris" - ne tik šiuolaikiškas poilsio bei pramogų kompleksas, bet ir išsaugotas gamtos ir istorijos darinys. Čia išvysite XIX a. -XX a. lietuviškos sodybos praeities detalių. Supažindinsime jus ne tik su senąja liaudies architektūra, bet ir kaimo meistrų rankomis pagamintais buities ir žemės ūkio padargais. Papasakosime ir apie "Akmendvaryje" laikomus paukščius - dekoratyvines vištaites, gaidžius, pentardas, žąsis ir karališkus baltuosius povus.

Taip pat supažindinsime su bitininkystės paslaptimis bei pamokysime iškepti savo pačių rankomis pagamintą kaimišką grikių pyragą. Jūsų laukia ir siurprizai!

Edukacijos pabaigoje paragausite grikių pyrago užgerdami aromatinga žolelių arbata. Po to - laisvas laikas žaidimams gamtoje, krepšinio, futbolo aikštelės, pasiirstymas valtele, vandens dviračiais (būtina suaugusiojo priežiūra). Esant pageidavimui, sukrausime laužą.

Edukacinės programos tikslas - skatinti mokinių domėjimąsi krašto istorija, patrauklia forma supažindinti juos su etnokultūriniu palikimu, ugdyti aktyvumą, kūrybiškumą, atskleisti praeities ir šiuolaikinio pasaulio sąsajas.

  • Edukacinės programos datą ir laiką prašome rezervuoti el.paštu arba telefonu
  • Trukmė: iki 3 val. (užsiėmimai vyksta lauke ir viduje).
  • Kaina: 7 eur vienam svečiui (kai svečių ne mažiau kaip 15).
  • Moksleivių grupę lydintiems asmenims - nemokamai.

Atsiliepimai

Komentuoti