Elektrėnų turizmo informacijos centras

Jagėlonių akmuo, vadinamas ,,Gaideliu"

Gamta

Mitologinis akmuo, dar vadinamas Gaideliu. Apie šį akmenį yra žinoma daug pasakojimų. Pasak vietinių gyventojų, šalia jo vaidendavosi, matydavo ant jo tupintį gaidį, todėl ir pramintas Gaidelio akmeniu. Kiti žmonės pasakoja, kad pro šalį važiuojantys susivėlinę keleiviai girdėdavo kalimą, matydavo kažką sėdint ant akmens ir net eidavo pypkę užsidegti, nes būdavo šaukiami tikraisiais vardais. Kartais tiesiog klaidžiodavo ir negalėdavo pro tą vietą pravažiuoti – sukdavo ratu. Viskas išnykdavo tik užgiedojus gaidžiui.

Jagėlonių akmuo – natūralus riedulys. Akmuo šviesiai rausvas, vidutinio grūdėtumo granitas, netaisyklingos formos, pailgas, maždaug 3,5 m ilgio ir iki 2,6 m pločio bei nuo 0,7–1 m aukščio rytų šone iki 2 m aukščio vakarų šone. Maždaug 0,7 m į šiaurės vakarus nuo akmens yra kitas pilkai rausvo, vidutinio grūdėtumo akmuo. Didesnysis akmuo smarkiai apskeldėjęs, apkerpėjęs.

Akmuo yra įtrauktas į kultūros vertybių registrą ir yra saugomas valstybės. Netoli akmens yra rastas akmeninis kirvis keturkampe pentimi.

Šis akmuo yra Jagėlonių kaimo (Kietaviškių sen.) pakraštyje, netoli kelio Jagėlonys–Semeliškės.  

Atsiliepimai

Komentuoti