Elektrėnų turizmo informacijos centras

Neries trobelė

Poilsio namai

„Neries trobelė“ greta Grabijolų kaimo

Jei skaitydami Jack‘o London‘o apsakymus vaikystėje ar keliaudami po kalnus svajojote, kaip smagu būtų pagyventi  gamtoje be civilizacijos patogumų – šis namelis būtent jums. Čia jūs rasite viską, ko reikia išgyvenimui – šiltą vietą nakvynei (taigi, ir krosnelę bei malkų), pastogę nuo lietaus ir sniego, minkštas lovas, keletą baldų ir indų. Bet tik tiek.

Trobelėje nėra elektros – apšvietimas žibaline lempa, o pasišildyti, maistą  gaminti ir arbatą virti galima kūrenant krosnelę. Maistą gaminti galima ir lauke, tam tikslui įrengtoje laužavietėje. Atvykę rasite paruoštų malkų, kurias prašome naudoti taupiai, be reikalo nešvaistant resursų.

30 kv. m. namelyje rasite visus reikalingus indus, stalą, suolus, spintą bei lovas dviem suaugusiems ir vaikui. Yra antklodės ir pagalvės, o patalynės užvalkalus (arba miegmaišius) ir rankšluosčius reikės atsivežti patiems. Yra praustuvai viduje ir lauke. Vandenį maistui reikia atsinešti iš bendro Grabijolų kaimo šulinio, o prausimuisi galima naudoti lietaus vandenį, esantį talpoje lauke. Prie namelio stovi lauko biotualetas. Palaikyti juos švarius ir tvarkingus yra visų trobelės svečių pareiga!

Maistu reikia pasirūpinti patiems. Artimiausia parduotuvė yra už 14 km, Vievyje. Visus likusius maisto produktus būtina pasiimti su savimi, kad paliktos trobelėje jos netrauktų graužikų. Apsilankymo pabaigoje būtina visiškai užgesinti krosnelę ir/ar ugnį laužavietėje bei sutvarkyti namelį. Šiukšles išrūšiuoti ir išsivežti, arba išmesti į konteinerį prie kapinaičių.

Augintiniai trobelėje yra laukiami. 

Pagrindinė trobelės naudojimosi taisyklė – palikti viską taip, kaip radai (arba dar gražiau).

Atsiliepimai

Komentuoti