Geriausių vietų tarp Vilniaus ir Kauno TOP 10: ką pamatyti Elektrėnų krašte?

Ką projekto „Sveiki atvykę“ kūrėjai ir jos vedėjas siūlo aplankyti Elektrėnų krašte šiais metais?

  • Grabijolai. Tai – rėžinis 25 sodybų kaimas, kuriame iki šiol yra išlikę nemaža dalis senosios puošybos medinės architektūros statinių. Įdomu tai, kad tarpukariu Grabijolų kaimą nuo kito Neries kranto skyrė Lietuvos ir Lenkijos demarkacinė linija, ėjusi upės viduriu. Tuo metu Grabijolų dvare buvo pastatytas lenkų pasienio postas, o Grabijolų kaime, didžiausiose valstiečių sodybose, patalpas nuomavosi Lietuvos pasienio policija. Na, o prieš 4-erius metus, jis pripažintas gražiausiu Lietuvoje kaimu – nuo čia tvyrančio gamtos ir žmogaus bendrystės grožio išties pasijunti pakylėtas, rašoma pranešime spaudai. 
  • „Nuotykių akademija“. Elektrėnų rajone esančiame Žalgirio kaime „Nuotykių akademijos“ įkūrėjai Jolanta ir Hubertas Bliujai augina keliasdešimt haskių veislės šunų, kurie pakinkomi, o su jais lankytojai gali važinėtis po mišką tiek žiemą, tiek vasarą. Naujiena Lietuvoje – žygiai su šunimis po mišką. Jų metu žmogus tarsi „įkinkomas“ ir eina ar bėga vedamas šuns. Gera kardio treniruotė – garantuota!  
  • „Green Town“. Tai – šalia autostrados Vilnius-Kaunas esantis restoranas ir švenčių paslaugų vieta. Čia galite pasimėgauti gausiu patiekalų pasirinkimu, pažvejoti, pamaitinti gyvūnus ar tiesiog išsinuomoti vietą savo šventei. Restoranas patiks norintiems skaniai pavalgyti ar pašvęsti. Beje, šio restorano vidaus interjeras nustebins – balta spalva suteikia ramybės pojūtį, o aplinka neperkrauta detalėmis. 
  • Lietuvos geologijos tarnybos Žemės gelmių informacijos centras. Vievyje, šalia autostrados Vilnius-Kaunas esančioje lankytinoje vietoje, galima daugiau sužinoti apie Lietuvos turtus, rastus po žeme. Ar galite patikėti, kad giliausias iki šiol atliktas gręžinys Lietuvoje yra net 2564 m (kiek daugiau nei 2,5 km gylio) ir būtent šią uolieną galima apžiūrėti patiems? Dabar tokiam gręžiniui išgręžti reikėtų 3 mln. eurų! Objektas saugomas Vievyje, Žemės gelmių informacijos centre esančioje kernotekoje. Kernoteka taps tikru šios vasaros atradimu: ne tik kernais pačioje kernotekoje, bet ir centro kieme eksponuojamais iš Valdovų rūmų Vilniuje iškastais kernais.  
  • Ledo arena ir ledo ritulio muziejus. Norintiems aktyviai praleisti laiką, galimos pramogos ant dirbtinio (sintetinio) ledo, kuris neseniai išklotas tam, kad žiemos sporto mėgėjai galėtų sportuoti ir vasaros metu. Tai yra visiška naujiena – to Elektrėnų ledo arenoje dar niekada nebuvo! Taip pat čia galima aplankyti ledo ritulio muziejų ir sužinoti daugiau apie čia gimusias ir Lietuvą garsinančias ledo ritulio žvaigždes: Dainių Zubrų bei Olimpinį čempioną Darių Kasperaitį.  
  • Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčia. Vienas labiausiai lankomų objektų Elektrėnų mieste, pastatytas gerokai vėliau, nei gimė pats miestas: 1996-aisiais. Patiks ne tik religiniams turistams, bet ir tiems, kurie mėgsta įspūdingai atrodančius pastatus. Vietiniai sako, kad prie bažnyčios darytos nuotraukos puikiai tiks jūsų socialiniams tinklams. 
  • Elektrėnų miestas ir pantoninė prieplauka. Pačiame mieste yra daili aikštė, o joje – nedidelis vaikų ir augintinių mėgstamas fontanas. Tai – gera vieta atsigerti kokybiško miesto vandens iš specialiai įrengtų lauko gertuvių, paklausyti muzikos per miesto garsiakalbius ar pasikrauti savo telefoną miesto sąskaita. Taip pat vietinių ir atvykėlių mėgstama Elektrėnų marių prieplauka ir parkas šalia, kur galima pailsėti, pasivaikščioti ar tiesiog nusifotografuoti.
  • Nuotykių parkas „Kauk Inn“. Iniciatyvių vietos gyventojų prieš mažiau nei metus įkurtas parkas patiks tiems, kurie mėgsta gryname lauke atlikti įvairias fizines užduotis ar galvosūkius, pasivaržyti. Čia rasite atskiras zonas suaugusiems ir vaikams.  
  • Apsigyvenimas skandinaviško tipo sodyboje „Hytte“. Dviejų jaunų žmonių įkurta jauki apgyvendinimo vieta įsikūrusi atokiau nuo miesto šurmulio ir triukšmo. Čia galima pailsėti itin skoningai įrengtame namelyje, pasikaitinti pirtyje, pažvejoti ir pamiršti darbinius rūpesčius. Čia rasite viską, ko reikia poilsiui, žaidimams ar maisto ruošimui, tad iš namų pasiimti reikės nebent dantų šepetuką.  Sostinių golfo klubas. Tai – puiki vieta, kurioje galima pažaisti golfą ar pasimokyti šios sporto šakos. Pirmasis tokio tipo golfo klubas Lietuvoje ilgainiui taip išpopuliarėjo, kad sužavėjo ir būrį Lietuvoje viešinčių anglų... Čia ne tik dažnai vyksta golfo turnyrai, bet yra vietos ir atsipūsti, pavalgyti bei atsigaivinti. 

Laida „Sveiki atvykę“ apie Elektrėnų kraštą – jau šį šeštadienį, 11 val. per TV3.   

Informacijos šaltinis WWW.TV3.LT 

Atsiliepimai

Komentuoti