Šių metų spalio 17 d. Elektrėnų savivaldybėje vyko Jaunimo veiksmo diena. Mokinių iš Elektrėnų, Vievio ir Kietaviškių komandos turėjo tikslą pasiūlyti idėjų, kurios pagerintų jaunimo gyvenimą mieste. Pirmiausia jie susipažino su savivaldybės tarybos nariais ir nedelsdami priėjo prie svarbių klausimų: Kaip bus vystoma Elektrėnų infrastruktūra? Kokia Vievio ežero situacija? Kokiu tikslu einama į savivaldybės tarybą?

Daug rimtų klausimų gavo ir savivaldybės darbuotojai: Ar bus sutvarkyti Elektrėnų miesto kiemų keliai? Kiek mokyklos gauna lėšų? Kiek lėšų skirta jaunimo organizacijoms? Ar bus vystomas turizmas Elektrėnuose? Kokiu projektu Elektrėnų savivaldybė didžiuojasi labiausiai ir kt. Gavę išsamius atsakymus, jaunuoliai su komandų koordinatoriais, kurie buvo Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai, ėmėsi kurti savo projektus. Pavakary susirinkę į idėjų mūšį, kurį vedė Elektrėnų savivaldybės mero pavaduotojas Raimondas Ivaškevičius, mokiniai pristatė savo vizijas. Geriausia išrinkta idėja dar iki šių metų pabaigos turės būti įgyvendinta už savivaldybės skirtus 500 eurų.

Vievio gimnazijos jaunimo komanda pristatė idėją „Parkelis Vievyje prie ežero kranto“. Projektu jaunuoliai siekė sukurti jaukią aplinką prie ežero su jaukiais suoliukais ir romantišku apšvietimu, kur mėgsta rinktis jaunimas. Šiltais vasaros vakarais jaunuoliai galėtų užsiimti joga, skaityti knygas, bendrauti su kitais žmonėmis.

Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos komanda parengė projektą „Jonvabaliai pušų tamsoje (JPT)“. Projektu jaunuoliai siekė plėsti jau easmo sakurų parko infrastruktūrą: įrengti terasą, siuoliukus, mobilią knygų dalijimosi stotelę bei švieseles, kurios suteiktų jaukumo.

Kietaviškių mokyklos komanda pasiūlė projektą „Riedučių diskoteka“. Renginys su riedučiais vyktų Elektrėnų jaunimo centro kiemelyje, kur visi aktyviai ir linksmai leistų laiką.

Elektrėnų „Versmės“ gimnazija pristatė projektą „Kur aš tai mačiau?“. Šio projekto tikslas – Elektrėnų miesto simboliams išsaugoti skirtas memorialas. Jaunimas norėtų pastatyti skulptūrą iš betono ir metalo konstrukcijų. Skulptūroje būtų matoma Elektrėnų elektrinė, atrakcionų parko „Velnio ratas“, kiti simboliai, kurie jau Elektrėnuose nebus išsaugoti. Ši idėja surinko daugiausia balsų per du balsavimo etapus ir tapo nugalėtoja.

   Labai džiaugiamės, kad kiekvienais metais per įvairias projektines veiklas į savivaldybės administraciją suplūsta vis daugiau jaunimo, kuris drąsiai reiškia savo poreikius, mintis, pastabas ir džiaugsmą, o savivaldybės vadovai ir darbuotojai bando kartu spręsti jaunimui rūpimus klausimus.

Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *