Semeliškių XVIII festivalis “Nuo Lauryno iki Roko”

Semeliškių XVIII festivalis “Nuo Lauryno iki Roko”

SEMELIŠKIŲ FESTIVALIO “NUO LAURYNO IKI ROKO” ISTORIJA IR KELIAS

Yra žmonių, kuriems festivalis – tai piligriminė kelionė. Nuo 2001-ųjų į Semeliškes jie atvyksta sustiprinti savo dvasią, atsigerti poezijos, nusiraminti muzikos garsuose ir pasisemti kultūros.
Jau aštuonioliktus metus Semeliškių festivalis apjungia penkias meno mūzas. Festivalio koncertai, parodos, spektaklių, kino filmų premjeros, edukaciniai užsiėmimai ir sporto renginiai sutraukia daugybę žmonių – pavienių ir su šeimomis.
Rugpjūčio 11–18 dienomis Semeliškių (Elektrėnų sav.) festivalyje „Nuo Lauryno iki Roko“ vyks jau antrasis tarptautinis tapybos pleneras.
Festivalio metu vyks žymieji Semeliškių Šv. Lauryno ir Šv. Roko atlaidai.

FESTIVALIS ŠVENTŲJŲ GLOBOJE
Festivalio pavadinimo „Nuo Lauryno iki Roko“ istorija siejasi su šventaisiais Laurynu ir Roku. Semeliškių bažnyčia tituluojama Šv. Lauryno vardu. Pagrindiniame altoriuje saugomas Šv. Roko paveikslas, garsėjantis stebuklais. Remdamasi šių Šventųjų vardadieniais (rugpjūčio 10 ir 16 d.), 2001 m. ir gimė idėja rengti Tėviškės festivalį „Nuo Lauryno iki Roko“, kuris tęstųsi savaitę. Norėjosi, kad Semeliškės turėtų tradicinį kultūrinį renginį, kuris garsintų miestelį ir Elektrėnų savivaldybę visoje Lietuvoje.

FESTIVALIO UNIKALUMAS
Visą savaitę Semeliškių bažnyčioje, bendruomenės „Strėva“ namuose, gimnazijos prieigose, prie Nestrėvančio ežero ir kitose erdvėse vyks skirtingų žanrų įvairaus amžiaus žiūrovams skirti renginiai. Atlikus aplinkinių vietovių kultūrinių renginių apžvalgą ir sudarius renginių žemėlapį, paaiškėjo, kad skirtingų žanrų festivalis, besitęsiantis savaitę, organizuojamas tik Elektrėnų savivaldybėje. O sakralus pavadinimas, kuriame du Šventieji, –

LIETUVOJE VIENINTELIS
Mūsų tikslas yra išlaikyti festivalio unikalumą, kultūros renginių įvairovę jame, būti šiuolaikiškiems ir profesionaliems. Norime tokio festivalio, kuris ir toliau būtų atvira vieta muzikiniams ir poetiniams dialogams; kuriame tik daugėtų norinčiųjų dalyvauti atlikėjų ir kuo daugiau žmonių atrastų ne tik festivalį, bet ir Semeliškes – vieną seniausių Lietuvos miestelių, kuriam šiemet 743 metai.

ŠIEK TIEK SKAIČIŲ
Semeliškių miestelis įkurtas 1276 m. Semeliškių bažnyčios varpinėje saugomas trečias pagal senumą Lietuvoje esantis varpas, nulietas 1442 m. Dabartinė Semeliškių Šv. Lauryno bažnyčia, viena seniausių medinių bažnyčių Lietuvoje, pastatyta 1783 m.
2001–2018 m. „Nuo Lauryno iki Roko“ festivaliuose suorganizuoti 132 renginiai. Juose dalyvavo apie 30 tūkst. paslaugų gavėjų (žiūrovų) ir 985 paslaugų teikėjai (atlikėjai).

Renginiai nemokami
Maloniai kviečiame visus Lietuvos gyventojus rugpjūčio 11–18 dienomis atvykti pas mus į Semeliškes ir atrasti ramybę, atgaivą, nusiraminimą, prasmingai praleisti gražiausią rugpjūčio mėnesio savaitę.

Telydi mus visus Šventųjų – Lauryno ir Roko – palaima ir globa visą šį laikotarpį!

Daugiau informacijos čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *