Elektrėnų savivaldybėje vyko pirmasis Šv. Jokūbo kelio žygis

Elektrėnų savivaldybėje vyko pirmasis Šv. Jokūbo kelio žygis

2020 m. birželio 12 d. įvyko pirmasis Šv. Jokūbo kelio žygis Elektrėnų savivaldybėje, kuriame dalyvavo vietos bendruomenės nariai, mokytojai bei mokiniai. Žygis buvo skirtas ne tik Švento Jokūbo keliui Ispanijoje paminėti, bet ir Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto 30-mečiui. Žygio dalyviai nukeliavo tik dalį kelio, bet buvo supažindinti su Šv. Jokūbo kelio piligrimine idėja, pakeliui aplankė lankytinas istorines vietas.

Elektrėnų savivaldybė jau nuo 2018 metų yra Švento Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos narė. Pagrindinė idėja yra skatinti krikščioniškąją piligrimystę aplankant kelyje esančias bažnyčias bei kultūrinius objektus. Šie metai ypač svarbūs, nes buvo skatinama pažinti šalia esančius objektus, prie kurių mes, bendruomenių nariai, gyvename, bet dažnai net nepagalvojame apie jų istoriją ir įvykius bei legendas.

Dalyvius ankstų penktadienio rytą, taręs sveikinimo žodį, išlydėjo Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius. Žygis pradėtas prie Šventojo Jono Nepomuko koplytstulpio. Trumpai papasakota šventojo istorija ir koplytstulpio atsiradimo Daugirdiškių dvarvietėje aplinkybės. Einant keliu vyresni gyventojai jauniesiems dalyviams pasakojo vaikystėje girdėtus pasakojimus apie Daugirdiškių dvarvietę ir Šv. Nepomuko koplytstulpį. Prie Semeliškių kaimo esančiame miške jaunieji ambasadoriai aplankė ir istorinę žydų sušaudymo vietą. Aptarę skaudų įvykį Lietuvos istorijoje, susirinkusieji pagerbė žuvusiuosius tylos minute.

Švento Jokūbo kelias Elektrėnų savivaldybėje tęsiasi nuo Subartėnų kaimo iki Kloninių Jagėlonių kaimo (35 kilometrai), žygio dalyviai nuėjo 17 kilometrų. Prie Žuvyčių piliakalnio dalyvius pasitiko Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inga Kartenienė. Tarusi padėkos žodį, ji dalyvius apdovanojo Šv. Jokūbo kelio ambasadorių sertifikatais bei simbolinėmis dovanomis.

Visus susidomėjusius maloniai kviečiame savarankiškai eiti Šv. Jokūbo keliu  Elektrėnų savivaldybėje. Maršrutas yra aiškiai sužymėtas, informacija lengvai prieinama. Ją galite rasti http://www.visit-elektrenai.lt/marsrutai/sv-jokubo-kelias/.

Elektrėnų savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *