Renginio svečiai 

Visi džiazo mėgėjai bei muzikos entuziastai turėtų suklusti ir nepraleisti unikalios progos išgirsti ypatingą projektą – “Isaiah Collier & the Chosen Few“ (JAV-Lietuva), kurie rugpjūčio 24 dieną koncertuos – džiazo festivalyje „Jaunystė“ Elektrėnuose.

Isaiah Collier – saksofonininkas, kompozitorius ir aktyvistas, gimęs ir užaugęs Čikagos pietuose, Čikagos džiazo instituto alumnas. Lietuvoje jis pasirodys su savo grupe “Isaiah Collier & the Chosen Few”, kurioje mušamaisiais groja jo jaunesnysis brolis Jeremian Collier, taip pat kontrabosininkas James Wenzel ir pianistas Domas Žeromskas.

Isaiah Collier jau yra pasirodęs Monterey, Englewood, Sons d’hiver ir Čikagos džiazo festivaliuose, tarptautinės džiazo dienos proga Isaiah koncertavo ir Baltuosiuose rūmuose. Amerikos muzikos kritikai jo grojamoje muzikoje pasisemia vilties ir įkvėpimo, to paties galės įkvėpti ir Lietuvos klausytojai. Šis muzikantas bendradarbiavo su Čikagos muzikos legendomis Willie Pickens, Dee Alexander, Maggie Brown, Robert Irving III, Charles Heath IV, scena yra dalinęsis su Rene Marie, James Carter, Chance the Rapper, Stefon Harris ir daugybe kitų žinomų atlikėjų.

Ypatingai džiugu, kad su šiuo kolektyvu groja ir lietuvis Domas Žeromskas,– aštuoniolikmetis džiazo pianistas ir kompozitorius, jau spėjęs pasirodyti daugybėje svarbiausių Lietuvos ir užsienio scenų bei grojęs su daugybe garsių atlikėjų. Savitame pianisto stiliuje susitinka daug skirtingų džiazo, gospelo ir kitos muzikos elementų bei tokių pianistų kaip Jacky Terrasson, Bob James, Gerald Clayton, Orrin Evans, McCoy Tyner įtaka.

 

Pernai D. Žeromskas dalyvavo Bostone vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse, kur jaunus muzikantus skvarbia akimi stebėjo JAV džiazo garsenybės – būgnininkė Terri Lyne Carrington ir saksofonininkas Rickas DiMuzio ir pelnė stipendiją studijoms Berklio muzikos koledže, į kurį jis išvysk iškart po pasirodymų Lietuvoje.
D. Žeromskio talento istorija dar tik prasideda ir jį tikrai verta išgirsti grojantį kartu su amerikiečiais “Isaiah Collier & the Chosen Few”. Isaiah Collier -sax, Domas Žeromskas -piano, James Wenzel -bass , Jeremiah Collier -drum

Džiazo festivalyje “Jaunystė” rugpjūčio 24 d. išvysime svečius net iš Rumunijos FUNKorporation!

FUNKorporation susibūrė 2011 metais. Joje dainuoja Horváth Hanna ir Székely Erika, Sándor László groja bosine gitara, Bajusz Gábor – būgnais, Balla Szabolcs – saksofonu, Τúrós Tamás – trombonu ir Halmenas Józsefas – gitara.

FUNKorporation pasižymi išskirtiniu vokalu, aštriais pučiamaisiais instrumentais. Atlikėjai savo muziką apibūdina kaip garage funk, jazzy soul, balkan pop. Jų muzikavime išties girdimi džiazo, soulo, ska, balkan, reggea stiliai ir visada – teigiamas požiūris!

Grupės nariai skaičiuoja, kad gyvai jie pasirodė jau daugiau nei 200 kartų įvariose šalyse. Jų muzikavimas įvertintas apdovanojimais, o kai kurios dainos ilgam išlieka radijo stočių topuose.

 Tribute To Miles Davis

Miles Davis – legendinė, mistinė ir nepaprastai reikšminga asmenybė džiazo pasauliui. Genijus-gigantas, turėjęs nepaprastai gerą nuojautą, kur link suka muzikinė mada, savo kūrybiniame kelyje aprėpė bemaž kiekvieną naują džiazo stilių, išrastą iki paskutiniojo praeito amžiaus dešimtmečio. Jis dažnai kviesdavo į savo ansamblius jaunus, niekam nežinomus muzikantus, kurie vėliau tapo pripažinti kaip didūs kūrėjai. Jis paliko milžinišką įspaudą muzikos istorijoje, paveikęs ištisas ne tik džiazo, bet ir bet kurio kito žanro muzikų kartas. Lietuvos džiazo liūtai, interpretuodami Mileso Daviso repertuaro kūrinius, kviečia nusistebėti trimitininko stilistiniu chameleoniškumu ir siekia priartėti prie nuostabaus jo garso etalono.

Vytautas Skudas – trumpet,flugelhorn
Tommaso Troncon – sax (Italija)
Paulius Zdanavičius –piano
Arman Isojan – bass
Linas Būda – drums

Prof. Pranciškus Narušis (birbynė, klarnetas, saksofonai), Gintarė Peciukonytė (voc) ir Eugenijaus Vedecko vadovaujamas džiazo orkestras

Eugenijaus Vedecko vadovaujamas džiazo orkestras (bigbendas) dalyvaus jau 12 kartą, todėl ta proga festivalyje atliks naujausius savo programos kūrinius kartu su prof. Pranciškumi Narušiu, dainininke Gintare Peciukonyte ir įvairių kartų džiazo bendražygiais.

Profesorius Pranciškus Narušis Instrumentalistas: klarnetas, saksofonas, birbynė. Dirigentas. 

1970 m. baigė Lietuvos konservatoriją (prof. Algirdo Budrio klarneto klasė), 1977 m. – Leningrado (Sankt Peterburgo) N. Rimskio Korsakovo konservatorijos asistentūra (Prof. Valerijus Bezručenkos klarneto klasė).

Nuo 1972 dėsto Klaipėdos universiteto Menų fakultete. Muzikinės karjeros pradžioje grojo kartu su įvairiais orkestrais ir kameriniais ansambliais, tačiau savičiausi ir įspūdingiausi visada buvo jo soliniai koncertai. Dažniausiai atliko lietuvių kompozitorių Alvydo Remesos, Jono Domarko, Remigijaus Šileikos, o taip pat Natalijos Mūdrajos solo kūrinius klarnetui, dedikuotus specialiai Pranciškui Narušiui. Ne kartą dalyvavo įvairiuose estradinės muzikos festivaliuose, kituose muzikiniuose projektuose, koncertavo Europoje, JAV. 1975-1993 m. Lietuvos Muzikos Akademijos Klaipėdos fakulteto džiazo orkestro vadovas. 1980 metais Pranciškaus Narušio vadovaujamas džiazo orkestras buvo apdovanotas festivalio „Liepajas Dzintars“ (Latvija) Didžiuoju prizu bei 6 kartus įvairiose nominacijose pelnė kitokius aukštus apdovanojimus. Nuo 1995 m. koncertuoja su pianiste Saulina Atkočaityte.

Art quartet

Milda Deltuvaitė – Jazz’o Pianistė iš Kauno. Šiuo metu studijuoja jazz fortepijoną Prins Claus Konservatorijoje (Olandija, Groningen) pas pianistą – Jasper Soffers. Taip pat šiemet teko mokintis iš pianistų: Spike Wilner, John Di Martino ir groti Groningeno studentų Big Bande. Pradėjo siekti muzikos nuo 8-erių metų įstojusi į Nacionalinę Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą, į chorinio dirigavimo specialybę. Bet ją visuomet labai traukė fortepijonas, tad vėliau ji pakeitė specialybę į klasikinį fortepijoną. Supratusi, kad visgi kažko dar jai trūksta, nusprendė pakeisti stilių į Jazzą ir įstojo į Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją, taip pilnai save atradusi (jazz fortepijoną). Baigė V.J.T.K. konservatoriją pas pianistą – Andrėjų Polevikovą. Milda dalyvavo “Jazz Fontanas 2017” konkurse ir užėmė III vietą. Koncertavo renginiuose: “New Baltic Dance 2018” Festivalio atidaryme (Menų spaustuvėje),  Elektrėnai jazz 2018, ir kituose įvairiuose renginiuose.

David Avetisyan – Saksofonininkas iš Elektrėnų. Baigė Vilniaus Juozo Tallat – Kelpšos konservatoriją pas saksofonininką – Jan Maksimovič. Šiuo metu studijuoja LMTA pas Prof. Petrą Vyšniauską, kurio konkurse 2017 pelnė ll vietą, taip pat 2018 Festivalio “VIlnius Jazz” konkurse pelnė specialią nominaciją -„Konkurso viltis“. Muzikantas ieško savito skambėjimo muzikoje, dalyvauja įvairiuose projektuose, kultūriniuose minėjimuose ir t.t. Jam yra tekę groti, globos namuose, Pravieniškių kolonijoje, bei labai įvairaus pobūdžio scenose. Taip pat nuo 2018 metų pradėjo groti “Prabudimo orkestre” su kuriuo šiuo metu įrašinėja Kalėdinių giesmių albumą.

 

 

Nojus Drąsutis – Bosistas iš Lietuvos. Groja su įvairiais džiazo projektais, tarp jų – Castor Stetson, su kuria šiais metais išleidžia debiutinį albumą, o metų pradžioje turėjo turą po baltijos šalis. Taip pat koncertavo: Nishville Jazz festival, Serbija (apšildė Tom Harell quartet, Candy Dulfer), Lotos Jazz (Lenkija), Jazz Kaar (Estija), Jazz Unity (Ukraina). Nojus taip pat yra pasirodęs Vilnius Jazz, Vilnius Mama Jazz, Kaunas Jazz, Birštonas Jazz, Druskininkai Jazz, Šiauliai Jazz, Jonava Jazz, Saulkrasti Jazz festivaliuose. Vilnius Jazz Young power konkursuose 2014-aisiais su Made in 234, o 2018-aisiais su Castor Stetson laimėjo grand prix. 2017-aisiais metais konkurse “Gitarų šėlsmas” bosistų kategorijoje laimėjo 2-ąją vietą. Muzikos amato mokėsi pas L. Šinkarenką, S. Sopelevą-Vysocki, V. Čekasiną, O. Molokojedovą, T. Kutavičių ir V. Labutį.

Jonas Filmanavičius – Būgnininkas ir Vibroonistas iš Vilniaus. Pradėjo groti būgnais nuo 4 metų pas Mokytoją Arvydą Vainių, o veliau sužinoję,kad Balio Dvariono mokykloje yra vibrofono klasė užsirašė ir pas Mokytoją Marių Šinkūną. Šiuo metu didelį dėmesį skiria garso išgavimui, nes tik tokiu dalyku gali būgnininkai išsiskirti vieni iš kitų. Davyvauja skirtinguose projektuose ir groja įivairiuose festivaliuose Lietuvoje ir už jos ribų .Dalyvavo Muzikos koledžo Berklee school of music dviejų savaičių stovykloje ir susipažino su tokiais vardais ,kaip Ron Savage (Būgnai) ir Dino Govoni ( Saksofonas) Grojo tokiuose festivaliuose : Vilnius Mama Jazz , Vilnius Jazz, Kaunas Jazz, Birstonas Jazz, Šiauliai Jazz, Zadymka Jazzowa (Lenkija) , Kinder Jazz (Rusija) , Ednist Jazz ( Ukraina), JazzKaar ( Estija ) ,Nišville Jazz (Serbija ). 2017 ir 2019 metais užėmė 3 vietą Drum Day konkurse. 2018 metais įstojo į Prins Claus Konsevratoriją ir yra antrų metų bakalauro laipsnio studentas.

Renginio programa:

16-17 val. jaunieji Lietuvos džiazo muzikantai
17-18 val. Tribute To Miles Davis
Vytautas Skudas -trumpet, flugelhorn
Tommaso Troncon -sax (Italy)
Paulius Zdanavičius -piano
Arman Isojan -bass
Linas Būda -drums
18-19 val. Art quartet
Milda Deltuvaitė -piano
David Avetisyan -sax (Elektrėnai )
Nojus Drąsutis -bass
Jonas Filmanavičius -drums, vibroone
19-20 val. Isaiah Collier & the Chosen Few (Amerika, Lietuva)
Isaiah Collier -sax
Domas Žeromskas -piano
James Wenzel -bass
Jeremiah Collier -drums
20-21 val. Profesorius Pranciškus Narušis, Gintarė Peciukonytė ir Eugenijaus Vedecko vadovaujamas džiazo orkestras.
21-22 val. FUNKorporation (Rumunija)

Renginį ves Laura Buividavičienė ir Saulius Čėpla

Renginio metu bus pristatomas V. Suslavičiaus fotoalbumas “Džiazas ir miestas”, skirtas Elektrėnų festivalio 50-mečiui.

RENGINYS NEMOKAMAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *